Ako získať všetky top pozície na google ?

Ako získať všetky top pozície na google ?

Chcete vedieť, ako sa dajú obsadiť všetky pozície na prvej strane? V nasledujúcom návode nájdete podrobný postup, ako sme obsadili všetky prvé priečky bez použitia Blac Hat techník. Spoznajte aj vy overené postupy pri optimalizácií stránok pre vyhľadávače.

Ako sme sa dostali do našeptávača

Našeptávač vo vyhľadávači google sa vám snaží zobraziť to, čo pravdepodobne vyhľadávate. Tento odhad vytvára na základe toho, čo ľudia vyhľadávali v minulosti. Práve táto skutočnosť je kľúčom k úspechu. Stačí, aby iba niekoľko ľudí vyhľadávalo výraz, a ten sa zobrazí vo vyhľadávači. O aký počet ide? Vo vyhľadávači sa na prvých miestach nachádzajú aktuálne výrazy s najvyšším počtom vyhľadávaní. Daný výraz musí vyhľadávať viac ľudí ako aktuálne výrazy v našeptávači.

Ako obsadiť všetky výsledky na prvej strane?

Google má niekoľko hodnotiacich faktorov pre umiestnenie stránky vo vyhľadávaní. Medzi najvýznamnejšie hodnotiace faktory na stránke takzvané On-Page patrí titulok, nadpis a doména. Ako príklad uvediem doménu www.poslanie-wisdom-technologies-5.sk. Vyhľadávaný výraz bol "Poslanie Wisdom Technologies", tento sa zhodoval z názvom domény, aj so začiatkom titulku, ktorý bol "Poslanie Wisdom Technologies: Zvyšovať hodnotu investícií". Tento výraz bol použitý aj ako nadpis na stránke. Súčet všetkých týchto hodnotiacich faktorov stačil, aby sa doména umiestnila na prvej stránke. blog_01

Prečo je doména wisdomtechnologies.sk prvá?

Doména wisdomtechnologies.sk je prvá vo výsledkoch vyhľadávania, aj keď nezačína slovom "poslanie." Ale prečo je to tak? Google neurčuje pozíciu len na základe názvu domény a titulku. Medzi ďalšie hodnotiace faktory patrí aj vek domény a spätné odkazy na stránku. Táto doména sa umiestnila pred ostatnými výsledkami práve preto, že bola staršia a súčasne smerovali na doménu spätné odkazy, ktoré jej pridávali autoritu. Týmto spôsobom sme si mohli vybrať, čo bude umiestnené na prvej pozícií.

Tajná prísada

Tá najdôležitejšia tajná prísada sa volá dlhý chvost, po anglicky long tail. Je to fráza pozostávajúca z viacerých slov, zvyčajne 3 a viac. Na tieto výrazy sa zameriava každý dobrý seo špecialista v prvej fáze optimalizácie pre vyhľadávače. Tieto výrazy dokážu zvýšiť návštevnosť webu aj o desiatky percent, čím zjednodušia umiestnenia.

Postup použitý na umiestnenie

Výber správnej frázy

Na začiatku bolo najdôležitejšie vybrať frázu, na ktorú sa bude najlepšie umiestňovať. Ako víťazna fráza bola vybraná "Poslanie Wisdom Technologies," ktorá mala obtiažnosť iba 18% zo 100. Ako nástroj na zisťovanie obtiažnosti bol použitý moz keyword difficulty. blog-03

Určenie poradia domén

Nakoľko cieľom bolo poukázať, že názov domény nie je rozhodujúci, tak bolo rozhodnuté, že doména wisdomtechnologies.sk bude prvá. Toto bolo dosiahnuté upravením title tagu, nadpisu na stránke a nakoniec vytvorením spätných odkazov.  Tiež treba brať do úvahy, že doména wisdomtechnologies.sk je staršia ako ostatné, ktoré sme umiestnili na prvú stranu. Nakoniec sme počkali, pokiaľ spätné odkazy google odhalil. Toto je možné skontrolovať v search console v sekcii "Návštevnosť z vyhľadávania" -> "Odkazy na vaše stránky".

Vytvorenie domén poslanie-wisdom-technologies

Boli vytvorené domény poslanie-wisdom-technologies-0 až 9. Na tieto domény bola vytvorená jednoduchá html stránka. Vytvorili sme 10 rozdielnych nadpisov začínajúcich sa na Poslanie Wisdom Technologies. Bolo potrebné, aby každý nadpis bol odlišný, nakoľko by boli stránky brané ako duplicita, čo by spôsobilo umiestnenie iba jednej domény. Preto je dôležité, aby ste nemali na svojich stránkach duplicitu.

Dať vedieť google o nových doménach

Google používa na odhalenie nových domén prechádzanie obsahu a nasledovanie linkou. Tento spôsob však zaberie nejaký čas. Rýchlejšie je dať google vedieť o Vás. Preto sme všetky domény pridali do Search Console a pridali do indexu google. Teraz už bolo treba iba vyčkať. Prvé stránky sa zobrazili do niekoľkých minút. Keď sme na druhý deň skontrolovali výsledky, mali sme obsadené všetky pozície. blog-02

Ako to využiť

Keď budete optimalizovať vašu stránku pre vyhľadávače, zamerajte sa na long tail výrazy. Tiež budete vedieť, prečo sa vaša SEO agentúra v prvom kroku zameriava na menej hľadané výrazy než na prvé.

blog comments powered by Disqus

Povedali o nás

Spokojní klienti sú naša najlepšia referencia
Analytics qualified individual
Adwords qualified individual
IMA